Typer
regulamin typer euro16

ZASADY
1. Typujemy wszystkie mecze Mistrzostw Europy we Francji (51 meczów);
2. Mecze w fazie grupowej typujemy seriami, dostaniecie mailem plik exel z typami na wszystkie mecze każdej kolejki (3 kolejki) wypełniony plik wysyłacie do nas. Będziecie mieli możliwość zmiany typu, tylko przed meczem info mail lub telefon (w razie kontuzji jakiegoś zawodnika, bądz innej siły wyższej :-))
3. Po zakończeniu meczów każdego dnia przydzielane będą zawodnikom punkty. Punktacja będzie przedstawiana w postaci rankingu w tabeli.
4. Zasady punktowania:
- za dokładne wytypowanie zwycięzcy lub wskazanie remisu  3 pkt.
- za poprawne wytypowanie wyniku + 3  pkt (nawet gdy jest to remis)
5. W każdej serii meczów (12 spotkań), będziemy wybierać jeden mecz kolejki, gdzie oprócz wyniku typujemy bramki w meczu, połowach oraz strzelca decydującego gola; (3 meczwe w fazie grupowej); info będzie na stronie oraz w pliku exel;

faza pucharowa

specjalne bonusy
- trafne wskazanie że będzie dogrywka + 4 punkty, za błędne - 2 punkt (brak wskazania - bez bonusu)
- trafne wskazanie że będą karne (po dogrywce) + 4 punkty, za błędne - 2 punkt (brak wskazania bez bonusu) (ten bonus sumuje się z bonusem za wskazanie dogrywki oraz z typem na remis) dotyczy też pólfinałów i  finału;

półfinały i  finał:

specjalne bonusy (naliczane dodatkowo i TYLKO w tej fazie)
za poprawne wskazanie
- ilości bramek w jednej połowie meczu +2 pkt (+4 za dwie połowy)
- ilości bramek w  meczu +2 pkt
Powyższe bonusy są naliczane nawet jeśli gracz odwrotnie lub źle wskaże wynik całego meczu.
(bramki strzelone w dogrywce i karne nie są liczone do powyższych bonusów)

Za wskazanie strzelca rozstrzygającej bramki:
+ 4 punkty gdy bramka rozstrzygająca padnie w czasie gry ( wskazany przez nas zawodnik zdobywa gola decydującego np. na 2:1; jeżeli padnie jeszcze bramka na 3:1 to punktów nie ma, chyba,że strzeli ten sam zawodnik)
+ 8 punktów gdy będzie to decydujący rzut karny w konkursie jedenastek (nie jest istotne czy uczestnik w ogóle obstawiał że będą karne)(przykład C.Ronaldo w ostatnim finale Ligi Mistrzów)

Wszystkie punkty bonusowe dotyczą tylko faz: półfinał i finał (tak jak w fazie pucharowej  punkty za dogrywki i karne) czyli TRZECH meczów wieńczących całe mistrzostwa . Bonusy sumują się ze sobą i z punktami zasadniczymi.

Typy stałe:
    zwycięzca (+10pkt.) typujemy zwycięzcę rozgrywek;
    król strzelców (+10pkt.) typujemy najlepszego strzelca rozgrywek; (uefa.com)
    król asyst (+10pkt.) typujemy najlepszego podającego rozgrywek; (uefa.com)
    czarny koń (2 warianty) typujemy największą niespodziankę rozgrywek, wybieramy tylko jeden wariant z dwuch dostępnych;
     wariant 1: (+15) drużyna musi wyjść z grupy (Albania, Irlandia Północna, Węgry)
     wariant 2: (+10) drużyna musi zagrać w 1/4 finału (Ruminia, Słowacja, Walia, Ukraina, Polska, Czechy, Turcja, Szwecja, Irlandia, Islandia, Austria)
    przegrany sezonu (+10) typujemy faworyta, który nie awansuje do 1/4 finału (Francja, Hiszpania, Anglia, Niemcy, Włochy, Belgia, Portugalia)

5. W przypadkach wątpliwych/spornych rozstrzyga administrator, a jego rozstrzygnięcia są ostateczne.